niedziela, 25 czerwca 2017

{26} Anna Carey "Eve"


Anna Carey
Eve


Liczba stron            304

Wydana                     5 maja 2012
Kategoria                 fantastyka, science fiction 
Przełożyła                Julia Wolin
Wydawnictwo         Amber
Oryginalny tytuł     Eve                 Opis książki:


Dokąd uciekniesz, skoro nigdzie nie jest bezpiecznie?

Szesnaście lat temu zabójczy wirus zmiótł z powierzchni Ziemi niemal wszystkich jej mieszkańców. Świat stał się miejscem śmiertelnie niebezpiecznym.
Osiemnastoletnia Eve nigdy nie wyszła za pilnie strzeżony teren zamkniętej szkoły. Szkoły, w której nie ma mężczyzn ani chłopców. Gdzie ona i dwieście innych dziewcząt przygotowuje się do roli elity Nowej Ameryki.
Ale w przeddzień ukończenia szkoły, Eve odkrywa szokującą prawdę o prawdziwym celu tej nauki – i o przerażającym losie, jaki czeka ją samą.
Ucieka z jedynego domu, jaki znała. Rozpoczyna długą, ryzykowną wędrówkę w poszukiwaniu miejsca, w którym będzie mogła przetrwać. Podczas tej podróży spotka Arden, swoją rywalkę ze szkoły, i Caleba, twardego, buntowniczego chłopaka, który wie, jak przeżyć. Odizolowana przez całe życie od mężczyzn, Eve została nauczona, że nie wolno im ufać. Lecz Caleb powoli zdobywa jej zaufanie… i jej serce. Obiecuje ją chronić, lecz kiedy wojsko zaczyna ich ścigać,
Eve musi wybierać pomiędzy życiem a miłością…
"Miłość to bardzo głęboka troska o kogoś. Świadomość, że ktoś bardzo wiele dla nas znaczy, że nasz świat byłby pusty, gdyby jego w nim zabrakło."

Przykładna uczennica?
Eve jest osiemnastoletnią uczennicą zamkniętej szkoły. Jest najlepsza i zdolna, co widać po jej wynikach w nauce. Nie ma rodziców, gdyż mamę straciła szesnaści lat temu podczas zarazy. Jest sierotą jak wszystkie uczennice. Jednak robi wszystko, aby przejść na drugą stronę i dostać się do czarnego budynku, w którym nauczy się zawodu. Po czym wyjedzie do miasta. Niestety nie wie, co tak naprawdę się tam dzieje. Kiedy nakrywa Arden na uciecze, dowiaduje się wtedy, po co był te wszystkie witaminy, badania itp. Dziewczyna lekceważ swoją przeciwniczkę i sama chce się o tym przekonać. Gdy zobaczy, że to, co mówiła Arden okaże się prawdą, Eve przeżyje szok. 
Eve jest bardzo inteligentną osobą, dla której król przyszykował specjalną misję. 

Co zrobisz, gdy....

 Okaże się, że nigdy nie widziałaś mężczyzn? Gdy mówiono ci, że  mężczyźni są źli i mogą zrobić ci krzywdę? Co jeśli jesteś w lesie, gdzie wszędzie możesz natrafić na mężczyzn? W takiej sytuacji znajduje się Eve. Wie tylko, że ma się kierować w stronę Kalifu, gdzie jest miejsce tylko dla dziewczyn. Przemierza las w poszukiwaniu schronienia, ale napotyka chłopców. Chowa się przed nimi i gubi drogę. Po kilku dniach spotyka Arden i razem rusza w poszukiwaniu Kalifu. Po drodze spotykają Caleba, który ratuje Eve przed niedźwiedziem. Oferuje im swoją pomoc i zabiera je do swojego schronienia. 
Jestem pełna podziwu, dla dziewczyn, ponieważ nie wiem, czy poszłabym z chłopakiem nie dość, że nieznajomym, to jeszcze po tylu lekcjach mówiących, że oni są niedobrzy, źli. Oczywiście chęć przetrwania jest bardzo wysoka, dlatego myślę, że większość osób tak właśnie by postąpiła.

Czy uda się uciec Eve przed królem?

Eve jest poszukiwana cały czas. Nie wie, dlaczego jest potrzebna królowi, który mógłby mieć wszystko i wszystkich, jednak wysyła wojsko na tereny nie zamieszkałe oraz lasy. Udaje jej się przez pewien czas być niezauważalną, lecz jeden chłopak mieszkający w schronieniu sprzedaje Arden i Eve. Mężczyzna wywozi je, ale kiedy nadarza się moment, w którym mogą uciec, robią to. Znajdują dom w lesie, gdzie mogą się schronić przez pewien czas. 


Książka sama w sobie spodobała mi się, ponieważ pierwszy raz spotkałam się z tematem zarazy i czasie po zarazie, gdzie zostało bardzo niewiele osób. Z drugiej strony żałuję, ponieważ niedawno dowiedziałam się o tej książce i wydaje mi się, że jest następna część. Niestety, ale myślę, że nie będę miała okazji, aby przeczytać kolejną część, ponieważ powieść została wydana pięć lat temu. Dlatego mam bardzo małe szanse na przeczytanie dalszych przygód Eve i Caleba. 

Autorka wprowadziła mnie w swój świat i nie miałam ochoty z niego wychodzić. Tekst jest pisany moim ulubionym stylem. Oczywiście to większości zależy od osoby, która tłumaczyła tekst. Po lekturze mam kilka wątpliwości, które mógłby się  wyjaśnić w następnej części. Jeśli udało by mi się znaleźć kolejne części z wielką chęcią je przeczytam. 

Zastanawiam się nad ocenami niektórych osób, dlaczego dawali po jednej, czy też dwie gwiazdki, bo uważam, że ta książka nie jest AŻ taka zła. Wiem, że są różne gusta i upodobania, ale moim zdaniem są o wiele gorsze książki. 
Teraz wiem, że książkę warto przeczytać nawet jeśli ma trochę negatywnych opinii i warto jest wyrobić swoje własne zdanie na dany temat :).

"Pamiętał o morzu ogromnym, co nocą adamaszkową darło ciasne hełmy obroże dzikie zęby irysów"

Moja ocena:
                     6/10


Wybaczcie, że nie pojawił się w poprzednim tygodniu post, ale byłam po wycieczce i nie dałam rady napisać tutaj kilku zdań. 


10 komentarzy:

 1. Okładka nie zachęca, ale za to fabuła! Muszę przeczytać.

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka jest straszna, za to fabuła :)

   Usuń
 2. Zawsze warto wyrabiać zdanie na temat książki czytając ją samemu :) Czasami ludzie mają rację, że w ogólniku coś jest słabe lub mocne, ale ciężko dopasować to do każdego. Szkoda, że nie masz możliwości przeczytania kolejnych części, czuję twój smutek :(

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, może mi się kiedyś uda znaleźć :)

   Usuń
 3. Lubię niewiadome, a tu chyba sporo takich chwil. Może czas zacząć czytać książki nie tylko zawodowe. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Troszkę znajdzie się takich chwil :)

   Usuń
 4. Już same cytaty wydają się magiczne. Zapowiada się ciekawie...
  xoxo
  L.(http://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawie jest przez cała książkę :)

   Usuń
 5. Lubię czytać takie książki, więc myślę, że miło spędziłabym z nią czas :)
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, chociaż trudno znaleźć tę powieść

   Usuń

Drogi Czytelniku!

Jeśli postanowiłeś/ postanowiłaś mnie odwiedzić, będzie mi niezmiernie miło jeśli przeczytasz post.
Nie odpowiadam na spam.
Jeśli skomentowałeś i zostawiłeś link do swojego bloga na pewno cię odwiedzę i pozostawię coś po sobie.

Spodobał się blog? ZAOBSERWUJ, a nie pożałujesz! :)